ГП на Турция - Контестация срещу Иво Младенов

Неактивен форум, от времето, когато контестации се подаваха тук. Заключен и все още съществуващ - като архив.
Заключено
Аватар
Canzone_Dido
БгФ1 Шампион за 2007, 2009 и 2010
БгФ1 Шампион за 2007, 2009 и 2010
Име: Диян Костадинов
Дебют: Австралия 2005
Отбор: Eventa Simracing
Позиция в отбора: Собственик и Първи пилот
Победи: 51
Подиуми: 73
Пол-позишъни: 46
Сайт: www.eventa-simracing.com
Управление: Logitech G27
Любим отбор/и: Eventa Simracing
Обратна връзка:

Минута от повторението: 9:02

Описание: Иво и Румен са гума до гума след излизането от 8-ми завой и се отправят към спирането за 9-ти. Румен е отвънка, Иво отвътре, Румен оставя достатъчно място на Иво отвътре, при което Иво се качва високо на бордюра и при по-високата си скорост се врязва в Румен който е отвънка, последва контакт и Иво завъртя моя пилот като последствията са разбито предно крило и неуправляема кола.

Основание: т. 5.2.1 и т. 6.7 от правилника на БгФ1, който гласи при избутване и завъртане на предния пилот пилотът се наказва с 15 секунди, но при отпадане на потърпевшия пилот, виновникът се наказва с дисквалификация за текущото състезание.
Аватар
k.r.
Intermediate
Intermediate
Име: Адриан Петков
Дебют: Monaco 2009
Отбор: Pepsi F1 Team
Позиция в отбора: Director,first pilot
Подиуми: 3
Пол-позишъни: NONE
Управление: G25
Любим отбор/и: McLaren
Любим пилот/и: M.Schumacher>A.Senna>K.Raikkonen

Гласувам ЗА - 3 състезания имам подред в борба с Ивчо,в трите имаше контакти между нас :nerd: Италия- избутване 3 подред и наказание за мен през бокса,Япония ме подпира 2-3 пъти на спиране ,Турция не ми остави място,при което бях губещ,а същата битка я има на същия завой м/у Дидо и Мравката !!!! Нямаше контакт,оставено бе място за борба :clap:

Това ми е обяснението защо гласувам ЗА
LEAVE ME ALONE ,I KNOW WHAT I'M DOING
Аватар
mladenov
Novice
Novice
Име: Иво Младенов
Дебют: Бразилия 2009
Отбор: BMW Shark Racing
Позиция в отбора: 2-ри пилот
Победи: 1
Подиуми: 4
Пол-позишъни: 1
Управление: Волан: Logitech Driving Force GT
Любим отбор/и: Ferrari
Любим пилот/и: Fernando Alonso

Извинявам се, че говоря извън темата, но Адриане, не помня да съм те удрял на Япония. Едно е да сме на милиметри, друго е да те ударя! Относно Турция, пак казвам, спря прекалено късно с надеждата да се спреш в мен. Но не помниш на излизането на шикана, като вече бях тръгнал да те атакувам и бях ускорил по-добре, ти реши да ми пресечеш треакторията, като трябваше да намаля, защото, ако не бях го направил, и двамата щяхме да видим стената отблизо, нали? За Италия, не съм ти виновен, че играта те е наказала. Спряхме и двамата прекалено късно, но и двамата блокирахме спирачките си. Не ме карайте и аз да започна да се оплаквам от всеки пилот за най-малкото. Относно контестацията и сблъсъка с Румен не мога да кажа нищо!
Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

От това, което виждам на повторението е, че Иво няма вина в ситуацията и не мога да отсъдя наказание. Румен може да отвори завоя с още за да остави повече от достатъчно място за двамата, макар и в случая да е пилота на по-предна позиция.

Поради липса на достатъчно гласове отсъждам ситуацията като състезателен инцидент и контестацията за невалидна.

=> Иво Младенов не подлежи на наказание.
Заключено