Спринтови състезания - Дискусия

Най-добрите пилоти в България в борба за титлата! Дискусия и всичко нужно за новият сезон - мод, добавки, помощни материали, обяви за свободни места в отбори, презентации, официални тест сесии, времена на писти, помощ за нови потребители и бъдещи пилоти и т.н.
Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

Спринтови състезания - Дискусия

Мнение от ivanstefchev »

Управата на шампионата има идея да въведе спринтови състезания, още през този сезон.

Идеята е състезателният уикенд да изглежда по следният начин:

19:00 - Официални тренировки
20:00 - 15 минутна квалификация за Спринта
20:20 - Спринтово състезание 15% дистанция, което се равнява на около 10 обиколки - Пълна газ, без задължителни стопове и смяна на гуми!
20:50 - Състезание

Какво да очаквате от Спринтовите уикенди и каква е идеята? Идеята е да има повече размествания по грида и разбира се, по-интересни състезания и повече екшън на пистата!

Квалификационният формат ще остане без големи промени - От 20 минути, на 15 минутна квалификационна сесия, като пилотите ще стартират реалното състезание с комплекта гуми, с които са записали своето най-добро време. Класирането от сесията, определя грида за спринтовата надпревара!
В спринтовото състезание, пилотите ще могат да избират свободно своя тип гуми за надпреварата! Без задължителни смени на гуми и боксове! Точки ще бъдат раздавани на всички в топ10!
Състезанието - тук идва интересната част и идеята за обърнат грид. Идеята е всички финиширали в топ10, в спринтовата надпревара да бъдат наредени по обратен ред на грида. Пример - Самуил, Иванов и Барбуков финишират 1ви, 2ри и 3ти и т.н. в спринта - стартират съответно 10ти, 9ти и 8ми и т.н. в състезанието.

Очакваме вашата дискусия и предложения в тази тема. Евентуално спринтово състезание ще бъде проведено след лятната пауза. Ако формата бъде успешен, можем да очакваме 1/3 (или дори повече) от състезанията от сезон 2023 и нататък да бъдат провеждани със Спринт.

Аватар
samuil0501
Beginner
Beginner
Име: Самуил Иванов
Дебют: 2020 Istanbul Park
Отбор: John Player Special
Победи: 0
Подиуми: 1
Пол-позишъни: 1
Сайт: https://www.patreon.com/SamuilIvanovACpics
Управление: Thrustmaster T150 PRO
Любим отбор/и: Mercedes
Любим пилот/и: Ayrton Senna, Lewis Hamilton
Обратна връзка:

Re: Спринтови състезания - Дискусия

Мнение от samuil0501 »

Защо не?!
Samuil Ivanov
John Player Special

Аватар
Barbukov
Beginner
Beginner

Мнение от Barbukov »

Твърдо ПРОТИВ. Нищо не се споменава за точки в спринта + в реалната Ф1 няма обратна решетка. Аз по-добре да не карам изобщо квалификация и да финиширам 10ти в спринтовете.

Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

Мнение от ivanstefchev »

Barbukov написа:
Нед 08 Май, 2022 7:54 am
Твърдо ПРОТИВ. Нищо не се споменава за точки в спринта + в реалната Ф1 няма обратна решетка. Аз по-добре да не карам изобщо квалификация и да финиширам 10ти в спринтовете.
Именно за да не се случва това, за да имат всички стимул за по-предна позиция, ще се раздават точки на топ10 в спринтовете (написал съм го някъде по-горе). Все още не сме измъдрили по колко точно, но и това ще стане скоро.

Аватар
IvanLeonov
Beginner
Beginner
Име: Иван Леонов
Дебют: 2012 Испания
Отбор: NetRex GP
Позиция в отбора: PRO и WC пилот
Управление: Thrustmaster
Любим отбор/и: Ферари
Любим пилот/и: Фернандо Алонсо

Мнение от IvanLeonov »

Аз лично съм ЗА. Смятам, че това ще повиши интересът и ще даде шанс и на по-бавните пилоти в квалиификациите за по-добро класиране и разбира се, повече битки и интрига за зрителите.
Иван Леонов
Sparta Racing Team

Публикувай отговор