Сингапур 2008 - Коментари

Заключено
Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

Сингапур 2008 - Коментари

Мнение от ivanstefchev »

Честито на Велев и всички завършили. ;)

Аватар
DULICHKI
Veteran
Veteran
Име: Димитър Дулички
Дебют: Австралия 2007
Отбор: Turbo Racing
Позиция в отбора: Съсобственик
Сайт: https://bit.ly/2YVdGAO
Управление: Волан
Любим отбор/и: Ferrari
Любим пилот/и: Михаел Шумахер
Обратна връзка:

Мнение от DULICHKI »

Изображение

БАТЕ ВЕЛЕВ !
Време беше да спечели отдавна заслужаваше !

Изображение

Довечера ще напиша по-обстоен анализ на състезанието
"Faster, faster, faster, until the thrill of speed overcomes the fear of death." - Hunter Thompson

Моят сим рейсинг ЮТюб канал

Моят гейминг ЮТюб канал

Аватар
Velev
Veteran
Veteran
Име: Александър Велев
Дебют: Австралия, Мелбърн 2007
Позиция в отбора: Първи пилот
Победи: 6
Подиуми: 30
Пол-позишъни: 5
Управление: Trust MasterFF380
Любим отбор/и: BMW Williams
Любим пилот/и: Juan Pablo Montoya

Мнение от Velev »

И аз довечера.
Turbo Racing Group
AutoCare G&V service

Аватар
Velev
Veteran
Veteran

Мнение от Velev »

Ще правя клип за това състезание.Моля всеки който има някакъв интересен момент- борба,завъртане,зблъскване да пише точната секунда на монета тук, за да не пропусна нещо 8)
Както и за всички останали до края, стига да имам време :)
Turbo Racing Group
AutoCare G&V service

Аватар
DULICHKI
Veteran
Veteran
Обратна връзка:

Мнение от DULICHKI »

Последна обиколка - гръмнал двигател :lol:
"Faster, faster, faster, until the thrill of speed overcomes the fear of death." - Hunter Thompson

Моят гейминг ЮТюб канал

Аватар
DULICHKI
Veteran
Veteran
Обратна връзка:

Мнение от DULICHKI »

Знаех, че за това състезание шанса ми за нещо запомнящо е много малък ... Имаг не повече от 200 обиколки тест и дори не бях тествал колата за издръжливост. Точно по-тази причина реших с постоянство и стратегия да си пробия място колкото се може по-напред за да помогна на отбора. Реших да направа квалификацията с много малко гориво, за да се откъсна от мелетата назад по решетката. Обиколкаа която направх бе отлична и така се оказах на 3та позиция на старта. На самия старт направих силен старт и запазих позицията си без проблем. Пред мен Велев атакуваше Василев като до първия ми бокс държаш исоставане от около 5 секунди. Зад мен бе Филов, който по едно време изчезна.
Така с малко гориво бе време да вляза в бокса в 13тата обиколка (ако не се лъжа) Излязох точно пред Жечо Маринов и с това стратегията ми бе успешна. Постепено му правех преднина а първите 3ма постепенно се откъсваха с по секунда напред на обиколка. През цялото време след първия стоп карах с Бууст около 5, защото нямаше за къде да напрягам колата. И така цяло състезание каране сам очаквах да завърша 4ти без проблеми. Преди състезанието си бях намалил специалните ефекти за да не тормозят компютъра ми и това ми попречи да забележа евентуален пушек зад колата ми. Много пъти гледах за такъв но бях забравил за намалените по-рано ефекти.
Така както карах в последната обийколка изведнъж двигателя гръмна и аз бях дотам .... За моя радост този път загубих само 1 позиция, но тя може да се окаже много важна накрая на сезона ...

Честито на Сашо Велев за първата му победа. Той трябваше да спечели много отдавна, но всякакви проблеми му пречиха да направи това. Радвам се, че застигаме лидерите и имаме шанс да се борим за титлата.

Идва Фуджи където колата ни стои много добре и сме изпълнение със увереност да продължаваме да трупаме важни точки към актива на Турбо Рейсинг!

Моят гейминг ЮТюб канал

Canzone_Dido
БгФ1 Шампион за 2007, 2009 и 2010
Име: Диян Костадинов
Дебют: Австралия 2005
Отбор: Eventa Simracing
Позиция в отбора: Собственик и Първи пилот
Победи: 51
Подиуми: 73
Пол-позишъни: 46
Сайт: www.eventa-simracing.com
Управление: Logitech G27
Любим отбор/и: Eventa Simracing
Обратна връзка:

Мнение от Canzone_Dido »

Състезанието очаквах да бъде много трудно с оглед на последната стартова позиция която ме очакваше. Тука пистата много ми товарише компютъра и ми сечеше като има много коли пред мене а карах на почти минимални детайли.

На старта реших да не поемам риск да се вра в големия "екшън" и намалих доста по-рано за първи завой и очаквах да има катастрофи. Такива нямаше но доста хора изпускаха завои. Така се възползвах от няколко пилота и почнах да си пробивам път напреде. Жечо Маринов и Злати Влъчков ги минах без особени проблеми и вече бях на 5-та позиция като пред мен не много далече бяха и лидерската четворка. Както и предполагах Филов допусна грешка и го задминах, следкоето върнах бууста на 1 и карах спокойно. Знаех че Турботата са с 3 стопа и целта ми беше да не докосвам много стените за да не получавам демийдж и да ме бавят в бокса. Дулички влезе рано рано в бокса и задачата ми стана малко по-лесна. Разочаровах се като видях, че Тодор допусна грешка и изпусна лидерството, тъй като можеше да се развият по различен начин обстоятелствата и да спечели. Моята работа беше ясна, не трябваше да допускам Велев да направи 20 секунди преднина. Опитвах се по всякакъв начин да подържам неговото темпо, но с тези гуми карах доста повече отколкото Велев и беше логично да ми трупа с около 1 секунда на обиколка. Когато излезе от бокса на 1 сек отпред реших да пусна газста, тъй като той с нови гуми нямах шанс да се боря с него и намалих бууста и карах така до края. Все пак се надявах да направи грешка, но беше подготвен много добре и спечели заслужено.

Искам да поздравя Велев за първата му победа. Той наистина доста отдавна още миналата година трябваше да спечели, но все нямаше късмета да триумфира. Аз лично съм доволен от постигналия резултат с оглед на класирането и резултата на конкурентите Жечо и Кабакчиев, считам дори за страхотно. Шампионата става супер завързан както при отборите така и при пилотите. Има още 4 старта като се надявам на последното да се решава титлата и в двата шампионата.

Пистата Фуджи доста добре пасва на нашето шаси и се надявам с повечко тренировки да се преборим с конкуренцията и да вземем двойна победа. Очаквам Кабакчиев да си вземе реванш и да се намеси в борбата за победа както го правеше преди няколко състезания.

Аватар
Velev
Veteran
Veteran

Мнение от Velev »

Получи се много интересно състезание.Имахме много добра кола през цялото време и заслужено стигнахме до този успех.В квалификацията можех да съм на първа редица, но Жечо ме забави доста в бързата ми обиколка и загубих много ценно време!Не направих най-добрия старт на който съм способен и Василев запази позиция.След първите завой започнах да го притискам много и беше ясно, че той бави колоната.Незнам каква беше целта, може би Диян да навакса загубеното време от последна позиция.След първото спиране позицийте останаха непроменени, а разликата 3 секунди.Малко по-късно Василев допусна грешка и изостана.
Така поведох колоната и се опитвах да правя постоянни обиколки, но това не беше много лесно, защото гумите бързо ми се износиха.Малко преди второто(последно) спиране в бокса по радиото ми казаха, че ще ми налеят гориво за 12 обиколки, защото има проблем с системата за зареждане.(малко фантазия :lol: работата беше, че забравих да променя горивото колко да ми сложат :D )
Така излезнах от бокса на 13 секунди пред Диян и знаех, че ще ми трябва преднина преди 3-тото спиране, за да влезна и излезна отново като лидер.Дадох всичко от себе си в тези 12об. и натрупах 21+ сек пред Дидо, който ми бяха достатъчни да излезна пред него.До края нямах никакви проблеми и докарах колата до финала. 8)

Честито на всички завършили ще се видим на Фуджи.
Turbo Racing Group
AutoCare G&V service

Аватар
Velev
Veteran
Veteran

Мнение от Velev »

Ще помоля Емо или Ники да предоставят повторение,лог и снимки от състезанието, за да може РК да почне работа по наказанията.
Turbo Racing Group
AutoCare G&V service

Аватар
racer
БгФ1 Шампион за 2008
БгФ1 Шампион за 2008

Мнение от racer »

Ами много тежко състезание за мен.В първите обиколки счупих предно крило и от там всичко тръгна на опаки.
Между другото както и да завърши шампионата аз няма да карам догодина ако не се въведе програма която открива хакове.Аз сега имам такава и съм я предложил на оправата.От тук нататък всичко е в тяхните ръце.Имаме три варианта - или да сме Ф1 сим лига или лига на хакери или бгф1 да потуне като титаник....
Всеки може да си го тълкува това както си иска,аз също имам познания по "това-онова в софтуер/хардуер" Така че никой не може да ме изненада....

Canzone_Dido
Име: Диян Костадинов
Дебют: Австралия 2005
Отбор: Eventa Simracing
Позиция в отбора: Собственик и Първи пилот
Победи: 51
Подиуми: 73
Пол-позишъни: 46
Сайт: www.eventa-simracing.com
Управление: Logitech G27
Любим отбор/и: Eventa Simracing
Обратна връзка:

Мнение от Canzone_Dido »

racer написа:Ами много тежко състезание за мен.В първите обиколки счупих предно крило и от там всичко тръгна на опаки.
Между другото както и да завърши шампионата аз няма да карам догодина ако не се въведе програма която открива хакове.Аз сега имам такава и съм я предложил на оправата.От тук нататък всичко е в тяхните ръце.Имаме три варианта - или да сме Ф1 сим лига или лига на хакери или бгф1 да потуне като титаник....
Всеки може да си го тълкува това както си иска,аз също имам познания по "това-онова в софтуер/хардуер" Така че никой не може да ме изненада....
Мисля че си много прав. По принцип аз немога да те разбера кое те съмнява в карането, но е добре да има такава програма, че да оставим този въпрос на спокойствие. Щом Стефчев каза че намерил някакви хакове, трябва да се вземат мерки.

Аватар
DULICHKI
Veteran
Veteran
Обратна връзка:

Мнение от DULICHKI »

racer написа:Ами много тежко състезание за мен.В първите обиколки счупих предно крило и от там всичко тръгна на опаки.
Преди доста време показах една програма ан Дидо ама нещата не се рззвиха. Кабака е в правото си да иска такава програма. Нищо не ни пречи да се опитаме на направим такава поне!

Моят гейминг ЮТюб канал

Заключено