Австралия - Коментари

Заключено
Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

Австралия - Коментари

Мнение от ivanstefchev »

:arrow:

Все още няма "Downloads" за това ще постна линка към официалното повторение тук, в случей, че някой иска да пуска контестация.
- https://mega.nz/file/IgpAzApR#D05N0Geya ... LE5NeL6MMA

Аватар
IlkaHilka
Intermediate
Intermediate
Име: Илия Стойков
Дебют: USA Grand Prix 2007
Позиция в отбора: подвижен шикан
Победи: 0
Подиуми: 4
Пол-позишъни: 0
Управление: квот падне
Любим отбор/и: Honda
Любим пилот/и: Jenson Button

Re: Австралия - Коментари

Мнение от IlkaHilka »

Хайде да се разпиша.
Като за първо състезание мисля,че всичко мина ок.На мен лично ми беше много скучно,понеже попаднах във някакво собствено темпо,с което нито можех да се боря с тези пред мен,нито можеше да бъда настигнат от тези зад мен.Първите обиколки имах няколко интересни момента,породени най-вече от грешки на по-бързите пилоти,но не им се опъвах много,понеже нямаше никакъв смисъл да провалям състезанието на който и да било.Дето се вика исках да се боря,ама нямах желание. :emo:
Първия лап някой ме посбута,но на повторението видях,че просто сме били 3 коли една до друга и не е имало място,та затова всичко е ок за мен.
Ядях гумите яко и завърших с 3 бокса(2стинта с медиум и 2 със софт).Евента как са изкарали с 1 бокс-мистерия. :wondering:
Още след 5-6 лапа закрепих на позицията на която завърших.За статистиката на 30сек зад предния и 1 обиколка пред задния.
Това е като цяло,карах с доста консервативна настройка, внимателно и така бавно и славно 7-и,което за мен е ок,поне засега.
Накрая,какво съм гледал със сляпото око,мислех,че имам още 2 обиколки,когато на Йордан му свърши горивото,а и Тончев имаше някакъв проблем.
и таман викам,айде изкярих и то състезанието свърши.
Та честито на победителя,страхотно каране и на всички на подиума и завършили.Успех и на Малайзия. :yes:

Сега някои неща,които не ми харесаха.Момчетата от зеления отбор малко повечко трябва да потренират.Разлика от 15 сек. на обиколка не е ок въобще.
Друго.Някои от пилотите пресичаха линиите на бокса.Разбирам,че искат да спестят 1-2 секунди,но особено на излизане идеята е опасна.Този път ще си замълча,но следващият ,ако има пак такива ,ще подам контестация.
Илия Стойков
Трета възраст ГПФ1

Canzone_Dido
БгФ1 Шампион за 2007, 2009 и 2010
Име: Диян Костадинов
Дебют: Австралия 2005
Отбор: Eventa Simracing
Позиция в отбора: Собственик и Първи пилот
Победи: 51
Подиуми: 73
Пол-позишъни: 46
Сайт: www.eventa-simracing.com
Управление: Logitech G27
Любим отбор/и: Eventa Simracing
Обратна връзка:

Мнение от Canzone_Dido »

Първо поздравления за Леонов за доброто каране! Второ, браво на всички, особено към новите лица в лигата, за сериозността, но трябват си повече тренировки:) Трето и не на последно място за Иван Стефчев, който направи всичко това възможно.

Моето състезание протече доста разораващо, но се получиха някои добри моменти, които е хубаво да се отбележат. Реших да карам 1-ви стинт с Хард, не ги бях тествал и не бях сигурен колко ще изкарат, ако ме изкарат 18-19 обиколки, ще сложа пак Хард и да карам с 1 стоп, ако ме бяха изкарали по-малко, щях да карам със Софт-Софт.

Направих доста слаб старт с яко превъртане на задните колела, късмет че не поднесох и не забрах някого :D На гумите им трябваха няколко обиколки да загреят оптимално и тогава започнах да давам равностойни на конкурентите ми време, като те бяха с по-меките гуми. Получи се готина битка с Тончев, но при едната ми атака след S образния завой започна да ми сече много и не прецених точката на спиране и го ударих отзад. За мой късмет само аз бях потърпевшия, като се озовах в плаващите пясъци с криво окачване и отново късмет, че успях със 100 зора да изляза от там. До края на състезанието дадох всичко от себе си и си мисля, че пак имах шанс да спечеля въпреки тази загуба на близо 30 сек. в началото с по-добра стратегия, но индивидуални грешки и някои изоставащи ме оставиха на 17-18 сек. зад Леонов.

Тези дни ще публикувам настройките с които карах, дано бъдат в полза на някои от вас.

Аватар
andonov98
Beginner
Beginner

Мнение от andonov98 »

Поздравления за добрата организация и успешния старт на сезона.

Състезанието за мен започна нормално, но във втората или третата обиколка имах проблем с педала на спирачката и на 2 пъти излязох от пистата. След като се острани сам проблема, си наваксах загубилите позиции и преминах към влизането в бокса.
Планирано трябваше всичко да бъде с 1 спиране, но се наложи да вляза за 2ри път към последните 10 обиколки на състезанието, така пилота зад мен ме настигна и водихме битка за 8мото място в последните 2 обиколки. Беше малко агресивен в спиранията и имаше опити от него за "dive bomb" на няколко пъти от доста сериозно разстояния, но успях да запаза позицията си.

Не успях да разгадая на максимум какви настройки по колата трябва да се правят, но мисля че направихме един приемлив "setup".
Доволен съм от резултата ми и ще тренирам повече за Sepang. :)

За по-горния коментар който предполагам се отнася за нас, ще кажа че pace-а ни не беше никак зле и е факт че за разлика от някой ние изкарахме едно чисто състезание и направихме добри резултати в квалификацията, водихме битки и в "midfield"-a и нямаме търпение да се срещнем отново на пистата. :)

Аватар
bushido
Beginner
Beginner

Мнение от bushido »

Първо поздравления за Стефчев за добрата организация и перфектния сървър след дългата пауза. Състезанието за мен беше късметлийско, като се има в предвид колко слабо карах. Бях на секунда зад тестовите времена, на всичкото отгоре се завъртях два пъти заради голямото пързаляне, което беше необяснимо за мен. В първият стинт може да се каже че имах добро темпо , но вторият и третият бяха катастрофа. Направо ми се искаше да натисна ESC, но стисках зъби и довърших състезанието. Накрая имах и късмет по-бързи от мен пилоти да имат проблеми. Присъединявам се към мнението на Стойков, че е необходимо играчите с много бавно темпо да се постараят да станат по-бързи за да не пречат. Ако им е невъзможно трябва да дават предимство по правилният начин, а именно като освобождават състезателната траектория за да не затрудняват борещите се за предни позиции. Поздравления за Леонов и съжалявам за нелепото отпадане на нашия лидер Петков. До скоро в Малайзия!
Ивайло Каменов
Silver Arrows F1 Racing

Аватар
NightF0x
Intermediate
Intermediate

Мнение от NightF0x »

Поздравления първо за Ванката и за идеята да ни върне към страстта на симрейсинга.
Честито на Леонов за победата. браво !

Ще започна с това , че колкото и малко човека да участваме е необходимо да се въведе 107 процента !

Състезанието започна с перфектен старт (както винаги) и въпреки че тррябваше да избегна бавно потеглилия пред мен болид се озовах 2ри зад Даката. Знаех че нямам неговото темпо с оглед времето , което отделих за сетъп и подготовка, за това се съсредоточих в битката ми с Дидо, който напираше отдаде , след като успя да си загрее най после харда. Няколко лапс готин дуел, който приключи злощастно за него след лаг и кофти траектория страна нещо като Рикардо и Верстапен преди няколко год. Продължих без демидж и щях да се боря с всички болиди зад мен като бях решил да влизам преди тях в бокса, за да може борбата да е на пистата и да не ме прескочат. Всичко вървеше по план на втория ми стинт , но изостанал пилот ми изгуби 5 сек, които помогнаха на Пашов да се залепи зад мен и да ме изпревари.На два пъти едва избягвах удар в зелените болиди . Но уви на третия път не успях и точно на излизане от С обрязния , където има само една траектория, зелената кола на Сотиров беше почти спряла на идеалната линия очаквах поне да се отмести , но нямаше и как да реагирам защото този завой се взема на ръба на сцеплението . От там се счупи много сериозно окачването и едва вървях в права линия. Пропусках всички , които ме настигат , за да не стане някой фал. Да се извиня на Леонов, който едва не го отнесох докато ги пропусках заедно с Даката, просто в опита да се отстранят от линията скочих върху анти кътърите и те ме върнаха на пистата.
Димитър Тончев
Silver Arrows F1 Team

Canzone_Dido
Име: Диян Костадинов
Дебют: Австралия 2005
Отбор: Eventa Simracing
Позиция в отбора: Собственик и Първи пилот
Победи: 51
Подиуми: 73
Пол-позишъни: 46
Сайт: www.eventa-simracing.com
Управление: Logitech G27
Любим отбор/и: Eventa Simracing
Обратна връзка:

Мнение от Canzone_Dido »

Ще помоля само всеки в подписа си да си напише имената и отбора за който кара, че така с никнейм-ове се чудим кой кой е.

Аватар
IvanLeonov
Beginner
Beginner
Име: Иван Леонов
Дебют: 2012 Испания
Отбор: NetRex GP
Позиция в отбора: PRO и WC пилот
Управление: Thrustmaster
Любим отбор/и: Ферари
Любим пилот/и: Фернандо Алонсо

Мнение от IvanLeonov »

Здравейте на всички ! Първо искам да Ви благодаря за чудесното състезание, което сътворихме и за честната игра от всички, които се налагаше да изпреварвам. Искам да изкажа поздравления към Иван Стефчев и всички останали, които успяха да съживят шампионата и отново да имаме достоен брой участници в българска лига. Надявам се интересът да се запази и тези, които не бяха достатъчно подготвени да продължават да тренират, защото единствено така може да се постигнат резултати в симрейсинга.
За мое съжаление не успях да се подготвя достатъчно добре за първия старт, имах около 20-30 обиколки макс, в които успях донякъде да настроя колата, за да мога да я карам на прилично ниво, без да ме убие в завоите. Не успях да взема и участие в тренировките и квалификациите, което беше в мой минус, но пък това направи състезанието ми дори още по-интересно.
В началото на състезанието успях да потегля доста добре и да се справя с много пилоти още в първата обиколка. Бях изненадан от скоростта ми и лесно застигах пилотите пред мен. Дори направих и грешка след едно изпреварване и загубих доста време докато се измъкна от зоната за сигурност, но продължих да натискам. Имах и няколко критични момента, когато бях на ръба да се разбия, заради високите бордюри, но по чудо се измъкнах. Към трафика имам една забележка към зеления болид, не знам името на момчето, но в един от бързите завои, той просто спря и нямаше как да го избегна, което повреди окачването на болида ми и загубих малко от скоростта си. Водих чудесна битка с Данчо Петков, който показваше много добра скорост и ми беше трудно докато го догоня. Със сигурност той заслужаваше повече победата от мен, защото си спечели битката помежду ни и се беше подготвил наистина добре, за което го поздравлявам. За следващият старт се надявам и Дидо Костадинов да се включи в битката за победата, както и други пилоти, които може би не са имали възможност да тренират или да вземат участие в първия старт. Очаквам включване и на съотборника ми Стоян Барбуков, който също не е за подценяваме и се надявам, че можем да направим малко зрелище в следващите стартове. Общо взето съм доволен от организацията и се радвам, че имам възможност да карам отново в БГФ1, а помня как през далечната 2012г. се борих да получа лиценз за този шампионат. И най-сетне съм победител, толкова години по-късно, но опитът от други шампионати си оказа влияние да вляза бързо в ритъм. За следващото състезание се надявам да има и коментатор, за да бъде тръпката още по-голяма за зрителите и поздравление отново за всички !!! Не се отказвайте и ще се видим на пистата Сепанг :)
Иван Леонов
Sparta Racing Team

Аватар
Ivanov37039
Beginner
Beginner
Име: Иван Иванов
Отбор: F1ROTE

Мнение от Ivanov37039 »

Поздравления за всички, и най-вече за Иван Стефчев за перфектната организация. Историческа победа за Ванката Леонов и жалко за Йордан Петков. Неприятно е да отпаднеш по този начин в последната обиколка, като лидер при това. За мен нещата се объркаха тотално след успешната квалификация. Бях малко изненадан с 2-рата позиция на старта, но все пак с последния си опит успях да дам прилична обиколка, която всъщност беше и рекордна за мен. На старта поради някаква причина светофарите изобщо не ми сигнализираха нищо, и нямаше как да разбера кога да потегля. И така след обиколка 1-ва загубих връзка и със сървара. По всяка вероятност предполагам, че може да се дължи на някакъв временен проблем с интернета, но ако е така дали това може да е причина и за проблема със светофарите. Малко съм разочарован защото имах много добро състезателно темпо и идеален шанс за много добро класиране. Надявам се за Малайзия да нямам такива проблеми, както и всички други разбира се за да се насладим на едно добро състезание. Иван Иванов(F1 ROTE)

Аватар
Ivanov37039
Beginner
Beginner
Име: Иван Иванов
Отбор: F1ROTE

Мнение от Ivanov37039 »

А, забравих да поздравя и Дидо Костадинов за феноменалната обиколка в квалификацията. Беше от доста висока класа.

Аватар
YordanPetkov
Beginner
Beginner

Мнение от YordanPetkov »

С малко закъснение но е време и аз да споделя как протече моето състезание (до 39-тата обиколка).
Първо искам да благодаря на всички, които допринесоха да имаме едно зрелищно и много интересно първо състезание и да имаме възможност да открием сезона по един доста вълнуващ начин. Мисля че се получи страхотно шоу както за пилотите така и за всички, които гледаха. Какво мога да кажа... за мен състезанието почна точно по начина, по който планувах а именно да съм начело след първата обиколка. Знаех че стартовете са един от козовете, които мога да използвам и се радвам, че успях да направя добър старт и да водя състезанието. След това се опитвах да правя възможно най-малко грешки и да следя разликата между мен и съотборникът ми, но наистина не беше лесно. Знаех че всички зад мен са много бързи, и че ще трябва доста да се постарая ако искам да спечеля състезанието. Имах късмет в началото, че Димитър и Дидо водеха битка и това ми позволи да увелича разликата, което ми помогна много по-късно в състезанието. Направих един стоп повече от колкото бях планирал с идеята всичко да е сигурно и да не се притеснявам за тях. Доволен съм от представянето си имайки предвид, че няколко дена преди състезанието ми се загубиха настройките на волана и така не успях да намеря точните за мен. Знаех че ще е много трудно да водя колата така както искам и няма да е оптималното темпо. Към краят на състезанието в последният завой се загледах в горивото и точно тогава изпуснах колата, което позволи на Иван Леонов да ме изпревари 3 обиколки преди финала. На този етап вече знаех, че имам сериозни проблеми с горивото и няма какво да направя за да оправя положението. В следващата обиколка успях да изпреваря Леонов, но знаех че няма да успея да стигна до финала. Много глупава грешка от моя страна, за което съм адски разочарован, но това са състезанията... случват се и такива неща. Поздравления на победителя Иван Леонов, който направи страхотно каране и ме накара да работя много здраво за да остана пред него, също и на момчетата на подиума, всички свършиха страхотна работа. Искренно се забавлявах и нямам търпение да се върна на пистата!
Bring on Malaysia BABY !

Аватар
ivanstefchev
Организатор
Организатор
Име: Иван Стефчев
Дебют: ГП на Европа 2009
Сайт: www.Simracing.BG
Любим пилот/и: Люис Хамилтън
Обратна връзка:

Мнение от ivanstefchev »

Ще бъда кратък. Искам да поздравя и благодаря на абсолютно всички. Получи се доста добро състезание, предвид дългата пауза, която бяхме направили. Мисля, че организацията също беше на ниво. Открих няколко грешки в сървъра, които ще бъдат отстранени за следващото ГП. Страхотен ентусиазъм и дисциплина от новите пилоти. Шапки долу! Поздравление, за което, но ви приканвам да бъдете по-активни в сайта. Допитвайте се до останалите пилоти, как да подобрите стила си на каране и кое как се случва в играта. Никой няма да ви откаже помощ, всички са били парашутисти като вас в началото :)

Хванах се отново на хорото, но този път не мисля да се пускам. Просто няма да се правят същите грешки като преди и няма да позволявам да ми се качвате на главата. :D Доста неща се случват "зад завесите". Работя по различни "проекти" за лигата (не само за БгФ1) и преговарям с потенциални спонсори и медийни партньори за следващия сезон. За сега, нещата вървят по план. Възможно е дори да има награден фонд и за този сезон. Продължавайте все така. Харесвайте, споделяйте с ваши приятели и познати, абонирайте се за всички социални платформи на БКЛ - ТОВА ПОМАГА МНОГО! Напред и нагоре! :)

Заключено